24 Ekim Ankara İsmet Demir Altılı Ganyan Tahmini—ÜCRETSIZ

İsmet Demir’in Ankara 2.Altılı Ganyan tahminleri

1.AYAK: İzmir pistindeki son koşusu kesinlikle ölçü olmayan O BİR REİS(5)’in bir önceki Ankara startında Demirperde’nin gerisinde ikinciliği bulunmakta. Bu yarışında dilbağı takısı denencek olan yetenekli safkana ilk şansı veriyorum. Son koşularına oranla uygun sıklet ile yarışacak olan Kaizbert’in flaş temsilcisi KÖÇEK(8) önde kuracağı sert temposuyla beyaz bayrak ayna yapabilir. Tempolu geçecek koşu lehine görünen MAHZUNKRAL(4), sprinter yapısıyla denk rakiplerini avlayabilir. Son startında A.Çelik’in biraz eksik bindiği DORU YİĞİT(6) daha da iyi duruma gelmesiyle yine üst sıraları zorlayacaktır. İyi durumu devam eden sprinter safkan ATİKSOYLU(9) ile mesafeye rağmen Kaizbert kızı TUMBUL ÇİÇEĞİ(1) daha sonraki ihtimallerdir. İmkanı olanlar bu ayağı kapatabilirler.

2.AYAK: Bu kez şansını Kocakaya ile deneyecek olan TOPÇU HANIM(3), fit durumuyla ilk şans verdiğim isimdir. Son koşularına oranla denk rakiplerinin yanında SER PEHLİVAN(1), etkili formuyla birinciliğin diğer güçlü adayı olur. Usta ellerde özenle hazırlanan BLINDING LIGHT(2), seri stiliyle çıktığı gibi bitirebilir. Efsane safkan Oğlum Berat’ın öz kardeşi olan EFSANE AŞK(9) Maiden’dan kolay çıkmıştı, A.Çelik’in tekrar tercih etmesiyle yine üst sıraları zorlar. Yetenekli bir tay olan EL COMPADRE(4), tatminkar formuyla günün tatlı sürprizini gerçekleştirebilir.

3.AYAK: İstanbul pistindeki son startında Babaismail gibi güçlü bir safkanın gerisinde ikincilik elde ederek toparlandığını gösteren SÜRGÜNTAY(4) erkenden Ankara’ya getirilerek 800’ü 54’lük bir galop da yapmış oldu. Ben sonlarda yapacağı kuvvetli ataklarıyla favori safkan Demirperde’yi avlamasını bekliyorum.

4.AYAK: Ankara’da yarışseverleri ters köşe yapacak ayak bence burası, mümkün olduğunca fazlaca safkana şans verilmeli. Stili rakiplerine rağmen Ankara pistindeki saatçi arkadaşımın çok iyi hazırlandı dediği LORD(8), stili rakiplerine rağmen sıklet avantajıyla çıktığı gibi bitirebilir. Sürekli şans verdiğim BOZTEPEBEYİ(4) bu kez mesafesinde birincilik mücadelesi verecektir. Grubun klas safkanı KADHAN(5) eski havasında görünmese de uyumlu pilotuyla üst sıralar için mücadele eder. GERGİN(2) sonlarda sert gelecek. AVAN(7) Doğu illerinde iyi yarışlar çıkardı, M.Akyavuz ile hata affetmez.

5.AYAK: Şampiyon safkan CALL TO VICTORY(1) için hafta içinde iyi değil dedikodusu çıktı ve zehir her yere yayıldı. Bakalım nasıl bir performans sergileyecek. Kazanması halinde Triple Crown gibi çok önemli bir başarıya imza atacak. Benim için kafamdaki tek soru işareti Ankara çiminde hiç koşmamış olmasıydı, bir de dedikodular ayyuka çıkanca rakip yazayacağım yanına. LORD OF GAME(4) süper duruma. KINGSMAN(3) mesafeye yatkın. POWERMAN(5) bu yarışında önde giderse kimse şaşırmasın derim.

6.AYAK: Her geçen gün iyi duruma gelen DESTANYAZAR(3) son startında numarayı alamayınca ikincilikle yetinmişti, önde istediği avansı alması halinde çıktığı gibi bitirebilir. Bu safkan ufak ve ekonomik kuponlara alternatif tek olarak düşünülebilir. Formunda önemli gelişmeler olan MİSKİN(4), güzel formu devam eden eküri safkanlardan AYZA HANIM(6) ile bu pistteki tek startında dikkatime takılan ALBİLGİN(1) sırasıyla favorinin rakipleridir. Bol şanslar dileğiyle…

1.Ayak: 5-8-4-6-9-1 // HEPSİ
2.Ayak: 3-1-2-9-4
3.Ayak: 4 tek SÜRGÜNTAY
4.Ayak: 8-4-5-2-7
5.Ayak: 1-4-3-5
6.Ayak: 3,,,,,4-6-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + 3 =

Güncel Yorumlar