12 Mayıs 1980 İstanbul Beşiktaş doğumluyum. 1987 yılında Osmaniye’ye taşındık. Çocukluğumdan beri çevremdeki insanların hemen hemen hepsi Atçılıkla ilgilenen insanlardı. Bir çok ilkokul arkadaşım şu an profesyonel jokey, antrenör ve At sahibi. Şu anda aklıma gelmeyen bu camianın önemli isimleri ile olan dostluklarım sayesinde at yarışına ilgi duydum.

2004 yılında Tarım Bakanlığı’nın düzenlediği antrenörlük kursuna katıldım ve başarıyla bitirdim. Daha sonra sabahları erken saatlerde Veliefendi Hipodrom’una gidip atların çalışmalarını bire bir yerinde izledim. Bir çok şampiyon ismin nasıl idman yaptığını izledim, çok keyifli ve heyecan vericiydi. Bu olay benim kendimi geliştirmemde ve mesleğe adım atmam da çok yardımcı oldu.
2006 yılında Türkiye’nin en iyi spor gazetesi olan Fanatik Gazetesi’nin ‘Fanatik Hipodrom Eki’nde göreve başladım. Halen Fanatik Gazetesi’nin ‘Fanatik Hipodrom Eki’nde görevimi sürdürmekteyim.

2008-2012 yılları arasında Nesine.Com’da at yarışı yazarlığı yaptım ve önemli kuponlar yakalattım. 123 Bin TL’lik rekor altılı buldum ve bu alanda rekor hala bana aittir. Haberin linkine burdan ulaşabilirsiniz. http://www.hurriyet.com.tr/rekortmen-yorumcu-kazandirmaya-devam-12965684

Saygılar,

İsmet Demir